כלב - מדור כלבים   חתול - מדור חתולים   סוס - מדור סוסים   ציפור - מדור ציפורים תוכים ובעלי כנף   זוחל - מדור זוחלים נחשים ואיגואנות   אוגר - אוגרים וחיות אחרות הפורטל הישראלי לאוהבי חיות מחמד: כלבים, חתולים, סוסים, ציפורים, זוחלים, מכרסמים ואחרים
כלבים   חתולים   סוסים   בעלי כנף   זוחלים   מכרסמים
 
מאמרים          שאלות ותשובות        לוח מודעות        תערוכות ואירועים        גלריות        עמודים פרטיים        בלוגים        חדשות                     חיפוש חיות
 >> תוכים - דררה עינבל סרטר  >> מאמרים וכתבות עמוד הבית
0
תוכים - דררה  עינבל סרטר
הכל | כלבים |  חתולים |  סוסים | ציפורים | זוחלים |  דגים |  אחרים                              גולשים כותבים
   

תוכים - דררהתוכים - דררה 

מוצאם במקור באסיה- הודו,תאילנד, בורמה ועוד, זהו התוכי היחיד שהתיישב בארצנו וכעת ישנן להקות שלמות בטבע. אורכן הממוצע כ 35 ס"מ ומשקלן יכול להגיע עד 130 גר'. תוחלת החיים שלהם יכולה להגיע עד 20 שנה או קצת פחות אך בשבי הם מגיעים ל10 שנים ובדר"כ אפילו פחות. לבגרות מינית הם מגיעים בין גיל שנה וחצי לשנתיים והבדל חיצוני בין זכר לנקבה ניתן לזהות רק אצל הדררות הירוקות.

מראה- הדררה הנפוצה ביותר היא הירוקה-וכשמה כן היא- ירוקה, בעלת עיניים צהובות, מקור אדום וזנב ארוך במיוחד יחסית לשאר התוכים. כאשר עם הגיעם לבגרות מקבלים הזכרים טבעת מסביב לצוואר בצבע שחור, ורוד או שניהם. סוגים נדירים יותר הם הדררה הכחולה (תכלת למעשה) והדררה הצהובה- בהם לא ניתן להבדיל חיצונית בין הזכר לנקבה.

 

אופי - הדררה בטבע היא ציפור פולשנית וידועה בפשיטות על מטעי פקאן, אבוקדו ועוד. בשבי הם לא איבדו את תכונת הפשיטה רק העתיקו אותה לרהיטים, חפצים, בגדים וכו', הם נושכים כל מה שנמצא בטווח הגעה של המקור שלהם ואם רוצים להימנע מריהוט מושחת כדאי לספק להם צעצועים רבים ומגוונים לנשיכה.

דיבור - הדררות אינן נחשבות לתוכי דברן, אם כי מגדלים רבים של דררות מוחתמות נשבעים שהדררה שלהם מדברת מדהים (אני עוד לא שמעתי במו אוזני אף דררה בעלת אוצר מילים של יותר מ 2 או 3), כך שייתכן שמדובר פשוט במגדל עצמו.

חסרונות - החיסרון הבולט הוא כמובן השחתת רהיטים וחפצים, אך לכך מתלוות בדר"כ גם צרחות וצעקות. יש לקחת זאת בחשבון לפני שמסתבכים עם שכן שאוהב במיוחד את מנוחת הצהרים.

 

  
במדור זה מאמרים בנושאים מגוונים, אשר נכתבו על ידי וטרינרים, מגדלים ומומחים בתחומים השונים.

יש לכם שאלה? הפנו אותה למומחים במדור שאלות ותשובות, או לימדו מנסיונם של אחרים בפורומים.

דר` אבי פצ`ו
רפואת בעלי חיים- קרא עוד
 
דר` אנדריאה קוטלר
רפואת בעלי חיים- קרא עוד
 

חזרה למעלה לדף הבית שלח לחבר
למעלה דף הבית שלח לחבר גרסת הדפסה