חפש בעלי מקצוע:

ראשי - מאמרים
הקיפוד המצוי: שכן נסתר מן העין
17/08/2014 | מאת ד"ר מאיה ויינברג, מערכת Petnet
אוכלוסיית החיות בקרבת בני האדם עברה שינוי משמעותי בשנים האחרונות. אם לפני דור היה זה צב מצוי בכל גינה וזיקית על כל עץ, הרי שהיום המצב הוא שונה. לצד חתולי הרחוב נדיר לפגוש צבים, אבל בקלות אפשר לפגוש קיפוד בעיקר בשעות הערב והלילה. מה כדאי לדעת אודותיו? האם קיפודים נושאים בחובם סכנות ומה היתרון בחצר המאכלסת קיפודים בתוכה?
זהירות: זן חדש של שפעת כלבים עלול להגיע לישראל
19/04/2015 | מאת מערכת Petnet
בעוד מרכז ארה"ב מתמודדת עם זן חדש של 'שפעת כלבים' שהתפרץ וגרם לכמות עצומה של מקרי הדבקה וכן לשישה מקרים שהסתיימו במוות, המומחים מתריעים: "יש סיכוי שהוא יגיע לארץ". באשר להידבקות בבני אדם: "אין כל סכנה"
אביב קטלני: צמחים שמסוכנים לחיות המחמד
19/04/2015 | מאת מיטל אור, מערכת Petnet
הם יפים, מריחים טוב ומופיעים בגינה או במרפסת בעיקר בתקופה הזאת של השנה - אבל הם מסוכנים לחיות המחמד. אכילת צמחי נוי יכולה לגרום לבעיות עיכול, פגיעה במערכת העצבים, נזקים לכליות ועוד. מאילו צמחים מוטב שהכלבים והחתולים ישמרו מרחק?
עד לעצם: דלקת מוך השן בכלבים וחתולים
14/04/2015 | מאת שן-הב
ירידה באכילה, שפשוף הפנים בחפצים בבית, ריח רע מהפה - אלו רק חלק מן התסמינים לדלקת במוך השן שעלולה להופיע בקרב כלבים וחתולים. מדוע יש להישמר מפני דלקת שכזו וכיצד ניתן לטפל?
10 הסכנות שמחכות לציפורים שלכם - בבית
13/04/2015 | מאת מערכת Petnet
כולם יודעים שעצמות מסוכנות לכלבים וחוטי קשירה הם מתכון לאסון עבור חתולים, אבל מה באשר לציפורים? כמות הסכנות הניצבות בפניי ציפורי המחמד בתוך הבית היא גדולה – החל מדלת שירותים פתוחה ועד למאוורר פועל. ריכזנו עבורכם את עשרת הסכנות שממתינות לציפורי המחמד שלכם והדרכים המומלצות להימנע מהן
לא רק נביחות וגרגורים: האם חיות מחמד יכולות להציל חיים?
12/04/2015 | מאת מיטל עובדיה, מערכת Petnet
הצלת בני אדם ממצבים מסוכנים, זיהוי בעיות בריאותיות נסתרות וניווט חזרה הביתה ממרחקים עצומים - חושבים שתיארנו כאן תפקידים טבעיים של שוטרים, רופאים או גיבורי על? לא בהכרח. את כל הפעולות ההירואיות האלו ביצעו דווקא כלבים וחתולים- כן, כן, ממש כמו רקסי ששוכב עכשיו לידכם על הספה
אכיפה חינוכית: מתעללים בבעלי חיים יושעו מבי"ס
01/04/2015 | מאת מערכת Petnet
בעקבות נתונים המציגים תמונה עגומה בנושא התעללות בבעלי חיים, מחדד משרד החינוך את ההנחיות ומורה על הפעלת תגובה משמעותית כנגד תלמידים לרבות השעיית תלמידים מבית הספר ועד הגשת תלונה במשטרה, אך האם יש בכך די?
אביב הגיע: איזה אלרגיות עשויות להופיע?
30/03/2015 | מאת מערכת Petnet
האביב כבר כאן ועונת האלרגיות בפתח. איך נזהה שהכלב או החתול אלרגיים וכיצד נטפל באלרגיה?
נשיכות, הכשות ומה שביניהן
18/12/2014 | מאת מערכת Petnet
כיצד להתמודד עם תקיפות נחשים, איך להחזיק נחש ומה לעשות לאחר הכשה. כל הפרטים במדריך המלא
זוחלים ותאורה - למה, איך וכמה?
18/12/2014 | מאת המרפאה הוטרינרית לחיות מחמד וחיות אקזוטיות
כולנו ראינו לטאות ירוקות ששוכבות להן בשמש ומתחממות על אבן כהה או על האספלט השחור. האם פעם עצרנו לחשוב למה? אילו מנורות יכולות להוות תחליף יעיל ובטוח לקרינת השמש?
הכר את הנחש: פיתון בורמזי
18/12/2014 | מאת מערכת Petnet
הוא גדול, אלגנטי, חביב הצלמים ונעים הליכות, אבל בואו נגיד שהיו מקרים שתקף את בעליו בזמן הארוחה. הכירו את הפיתון הבורמזי
הכר את הנחש: הצפע הארצישראלי
18/12/2014 | מאת מערכת Petnet
הוא היה כוכב בשנות ה-60, מחזיק בתואר הנחש הארסי הנפוץ ביותר בארץ וניזון מציפורים ואפילו לטאות. מיהו הצפע הארצישראלי?
הכי גזעי שיש: הגזעים הנפוצים בעולם
18/12/2014 | מאת מיטל עובדיה, מערכת Petnet
אחד היתרונות בכלב גזעי הוא אופיו המוכר והידוע, והתפקיד אותו הוא נוטה למלא בביתנו. עקבנו אחר כמה מגזעי הכלבים הנפוצים בעולם, ובדקנו: מיהו כלב הנחייה הפופולארי בעולם? איזה כלב יעיל בחיפוש סמים? ומי מושלם עבור ילדים קטנים ואנשים מבוגרים? על כלבים גזעיים שתופסים מקום חשוב בחיינו
דלקת הריריות האחורית בחתולים: מדוע מומלץ להיזהר?
18/12/2014 | מאת שן-הב
בדומה לבני האדם, תחזוק לקוי של חלל הפה בקרב חתולים עלול להוביל לבעיות חניכיים קשות ובמקרים של דלקת הריריות האחורית אף לעקירת שיניים מוחלטת. כיצד נזהה את הדלקת ואיך נטפל בה? ד"ר רצקין מסבירה
איך מעריכים את גיל הכלב?
07/12/2014 | מאת מרפאה לחיות בית
ברוב המקרים כלבים מאומצים מגיעים לבית החדש ללא פרטים מזהים או רקע רפואי אודותם. הערכת גיל הכלב מבוצעת בדרך כלל בעזרת שכלול של מרכיבים חיצוניים והתנהגותיים שלו. אימצתם כלב ואינם יודעים בן כמה הוא? הכתבה הזו עבורכם
קור כלבים: על מה להקפיד כשהטמפרטורות צונחות
24/11/2014 | מאת מיטל עובדיה, מערכת Petnet
החורף חזר, כולל הרוח, הגשם והרעמים, והכלבים שלנו לא תמיד מתמודדים היטב עם המצב. איך תהפכו את הימים הקרובים לחמימים עבורם?
על זיווג, הריון והמלטה: כל מה שצריך לדעת על רבייה בכלבים
17/11/2014 | מאת מרכז וטרינרי אהבת החי
מזל טוב, החלטתם להרחיב את המשפחה ולמצוא זיווג לכלב או לכלבה שלכם. איך מוצאים את האביר על ארבעת הרגליים המתאים ומה עושים בזמן ההמלטה? כל מה שצריך לדעת על זיווג, הריון והמלטה של כלבים
ימי הווירוסים: כך תכינו את החתול לחורף
17/11/2014 | מאת ד"ר מאיה ויינברג, מערכת Petnet
מעט החורף שיש בארץ יוצר הבדל גדול עבור החתול. עיקר השינוי הינו עבור חתולי הרחוב והחצר אבל גם עבור חתולי בית היוצאים ונכנסים בחופשיות. החורף הישראלי משפיע בעיקר על חתולי הרחוב והחצר, אבל גם על חתולי הבית שיוצאים ונכנסים בחופשיות. על מה חשוב להקפיד כדי שהחתול יעבור את העונה הקרה בשלום?
האם הכלב שלי נורמלי? על התנהגויות מוזרות בכלבים
14/11/2014 | מאת מיטל אור, מערכת Petnet
פשיטה על פחי אשפה, אכילת צואה והרחת ישבנים – התנהגויות שלא פעם נתפסות בעיננו כמוזרות לחלוטין. החלטנו לבדוק - האם אכן יש סיבה לדאגה או שמא מדובר בהתנהגות נורמלית לחלוטין?
כלבים מול חתולים: את מי יותר קל לגדל?
12/11/2014 | מאת מערכת Petnet
בשאלת "איזה חיית מחמד נאמץ" מכריעה לא פעם מידת המאמץ הכרוכה בכך. לכן יצאנו לבדוק - את מי יותר פשוט ונוח לגדל?